ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΟΡΚΩΜΟΣΙΑΣ ΠΤΥΧΙΟΥΧΩΝ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2023-2024

ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΟΡΚΩΜΟΣΙΑΣ ΠΤΥΧΙΟΥΧΩΝ

ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2023-2024

ΟΡΚΩΜΟΣΙΑ:

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 24 Μαΐου 2024,  ώρα 09.00 π.μ.

Μεγάλη Αίθουσα Τελετών Κεντρικό Κτήριο

Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών (Πανεπιστημίου 30)

Καλούνται όλες οι φοιτήτριες και φοιτητές του προπτυχιακού προγράμματος σπουδών του Τμήματος Κοινωνιολογίας που ολοκλήρωσαν τις προϋποθέσεις για την απόκτηση του πτυχίου τους κατά την εξεταστική του χειμερινού εξαμήνου του ακαδημαϊκού έτους 2023-2024 και επιθυμούν να λάβουν μέρος στην ορκωμοσία της 24ης/05/2024, να υποβάλλουν αίτηση ορκωμοσίας στη Γραμματεία του Τμήματος από την Πέμπτη 18.04.2024 έως και την Παρασκευή  26.04.2024.

Η υποβολή της Αίτησης Ορκωμοσίας και των δικαιολογητικών γίνεται με προσωπική παρουσία (ή με εξουσιοδότηση) όλες τις εργάσιμες ημέρες και ώρες 11.00-13.00 στη Γραμματεία του Τμήματος, Σόλωνος 57, Ημιώροφος.

ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ:

1. Υπογεγραμμένη Αίτηση Ορκωμοσίας (πατήστε εδώ)
  2. Φωτοαντίγραφο Αστυνομικής/Στρατιωτικής Ταυτότητας/Διαβατηρίου
  3. Υπογεγραμμένη Υπεύθυνη Δήλωση (πατήστε εδώ)
  4. Βεβαίωση από τη Φοιτητική Εστία (μόνο για όσες και όσους διέμεναν στην Φοιτητική Εστία, οφείλουν να καταθέσουν Βεβαίωση υπογεγραμμένη από τον Προϊστάμενο της Φ.Ε.Π.Α. ότι έχει εκκενωθεί το δωμάτιο διαμονής).
  5. Η Ακαδημαϊκή Ταυτότητα (Υποχρεωτικό) (ή Υπεύθυνη Δήλωση απώλειας από Αστυνομικό Τμήμα ή μέσω Gov.gr)

ΠΡΟΣΟΧΗ:

1. Για την απόκτηση του πτυχίου η συμμετοχή στην ορκωμοσία είναι υποχρεωτική.
  2. Πτυχιούχοι που θα υποβάλουν αίτηση ορκωμοσίας αλλά στην συνέχεια, ανεξαρτήτως λόγων, δεν επιθυμούν να συμμετέχουν στην επερχόμενη τελετή αλλά σε κάποια από τις μελλοντικές, ενημερώνουν την Γραμματεία εγκαίρως (πριν την ημερομηνία της τελετής), με ηλεκτρονικό μήνυμα στο secr[at]soc.uoa[dot]gr

Θερμά συγχαρητήρια στις/στους πτυχιούχους μας!

Από τη Γραμματεία του Τμήματος Κοινωνιολογίας